هسته اى اداره بهداشتی کشتارگاه دامپزشکی

هسته اى: اداره بهداشتی کشتارگاه دامپزشکی خراسان رضوی دامپزشکی گوشت قرمز نظارت بهداشتی

گت بلاگز وب‌گردی کشف گونه جدیدی از شاخه کرم‌های پهن در دانشگاه گیلان

گونه جدیدی از شاخه کرم‌های پهن به وسیله عضو هیات علمی دانشگاه گیلان کشف،نامگذاری و ثبت جهانی شد.

کشف گونه جدیدی از شاخه کرم‌های پهن در دانشگاه گیلان

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان؛ یک گونه تازه و یک جنس تازه سستود از راسته Trypanorhyncha متعلق به رده Cestoda که در آبهای خلیج فارس در روده گونه‌ای کوسه ماهی به نام Paragaleus randalli زیست می‌کند، به وسیله دکتر محمد حاصلی عضو هیات علمی گروه زیست‌شناسی دانشگاه گیلان و زهرا مالک‌پور فرد دانشجوی کارشناسی ارشد رشته زیست‌شناسی در قالب پایان‌نامه این دانشجو، کشف، توصیف، نامگذاری و ثبت جهانی شد.

این کشف در قالب مقاله‌ای در مجله Systematic Parasitology که ناشر آن Springer هست، به انتشار رسیده هست. در مقاله مذکور آناتومی بدن با شرح بسیار توصیف شده است است.

اسم جنس تازه به افتخار “الگا” فرزند زهرا مالک‌پور “Olgaella” و اسم گونه به افتخار “النا” فرزند دکتر حاصلی “Olgaella elenae” نامگذاری شد. استفاده از فرمت لاتین‌شده اسامی بستگان مؤلفین در نامگذاری تاکسون‌های تازه به عنوان یک عرف بین‌المللی پذیرفته شده است است.

کشف گونه جدیدی از شاخه کرم‌های پهن در دانشگاه گیلان

در حال حاضر نمونه‌های کشف شده است در موزه تاریخ طبیعی ژنو در سوییس نگهداری می‌شوند که دسترسی تمامی محققان در سراسر دنیا به آنها از طریق آن موزه فراهم هست. با احتساب این گونه جدید، تعداد گونه‌های تازه سستود که دکتر حاصلی در کشف، توصیف و نامگذاری آنها نقش داشته هست، به ۱۰ گونه می‌رسد.

منبع:ایسنا

انتهای پیام/

گونه جدیدی از شاخه کرم‌های پهن به وسیله عضو هیات علمی دانشگاه گیلان کشف،نامگذاری و ثبت جهانی شد.

کشف گونه تازه از شاخه کرم های پهن

واژه های کلیدی: فرزند | مقاله | دانشگاه | کشف گونه | شاخه کرم های پهن | دانشگاه گیلان |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog